Error message

User warning: The following module is missing from the file system: file_entity. For information about how to fix this, see the documentation page. in _drupal_trigger_error_with_delayed_logging() (line 1143 of /var/www/vhosts/esmokinginstitute.com/includes/bootstrap.inc).

Naukowcy apelują do Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) w sprawie e-papierosów.

30/05/2014

29 maja 2014r. kilkudziesięciu naukowców z całego świata wystosowało list otwarty do Międzynarodowej Organizacji Zdrowia (WHO) w sprawie regulacji dotyczących papierosów elektronicznych. Apel jest odpowiedzią naukowców na informacje, iż WHO zamierza zakwalifikować  e-papierosy  na równi z papierosami tradycyjnymi.

Naukowcy zgodnie uważają, że podjęcie takich kroków spowoduje zmniejszenie liczby osób sięgających po e-papierosy, jako w celu zmniejszenia ryzyka zachorowania na choroby wywoływane dymem tytoniowym lub całkowitego rzucenia palenia . Jednocześnie podkreślają, że e-papierosy to „mniejsze zło” i już teraz wiadomo, że są o wiele bezpieczniejsze dla zdrowia, niż ich tradycyjne odpowiedniki.

Autorzy apelu zaznaczają, że aerozol wytwarzany przez e-papierosy nie zawiera substancji toksycznych i rakotwórczych, takich jak: toluen, benzen, styren, naftalen, antracen, benzo[a]piren, tlenek węgla czy innych substancji smolistych, jakie są w dymie tradycyjnego papierosa.

Produkty takie jak e-papierosy mogą w znaczący sposób przyczynić się do eliminacji szkód wywołanych przez dym tytoniowy. Według WHO liczba zgonów spowodowanych paleniem może wkrótce wzrosnąć do ponad miliarda.


Pełna treść listu: http://nicotinepolicy.net/documents/letters/MargaretChan.pdf
Źródło opracowania: http://nicotinepolicy.net/n-s-p/1753-who-needs-to-see-ecigs-as-part-of-a..., dotęp [ 29.05.2014r ]